Czy modelowanie sylwetki może być łatwe i przyjemne?

Mordercze treningi i restrykcyjna dieta to niezbyt przyjemna wizja modelowania sylwetki, jaka utrwaliła się w społeczeństwie. Aby osiągnąć wymarzone efekty, nie trzeba stosować drastycznych metod. Wystarczy zmiana nawyków żywieniowych i wprowadzenie większej ilości ruchu, a jeśli chcemy przyspieszyć i wzmocnić efekty, można dodatkowo skorzystać ze sprawdzonych zabiegów modelowania sylwetki.

Jakie trudności można napotkać w dążeniu do wymarzonej sylwetki?

W dążeniu do wymarzonej sylwetki potrzebne są przede wszystkim: czas, cierpliwość, wytrzymałość i konsekwencja. Podstawą powinna być dobrze zbilansowana dieta o umiarkowanej kaloryczności. Rzeźbienie sylwetki nie może obyć się bez indywidualnie dobranego planu treningowego. Taki zestaw jest niezbędny w pracy nad sylwetką. Czasem jednak okazuje się niewystarczający. Dieta i ćwiczenia pomagają w spalaniu tkanki tłuszczowej i budowaniu mięśni, jednak z niektórymi niedoskonałościami sylwetki po prostu sobie nie radzą. Może okazać się, że mimo przestrzegania diety i systematycznych treningów wokół brzucha nadal utrzymuje się charakterystyczna oponka. Tradycyjne metody modelowania sylwetki mogą również nie poradzić sobie z wiotkością skóry. Specjaliści z Kliniki Miracki w Łodzi polecają w takich sytuacjach zabiegi modelowania ciała, które świetnie sprawdzają się we wspomaganiu efektów treningów i odchudzania.

Modelowanie sylwetki z pomocą zabiegów wyszczuplających

Zabiegi modelujące polecane są osobom, które zmagają się z nierównomiernie rozłożoną podskórną tkanką tłuszczową, oporną na dietę i ćwiczenia. Nowoczesne technologie pomagają w rozbijaniu komórek tłuszczowych oraz stymulują ich usuwanie z organizmy. Nie uszkadzają przy tym wierzchniej warstwy skóry i nie wymagają rekonwalescencji. Można z nich bezpiecznie korzystać pomiędzy treningami w celu wzmocnienia efektów ćwiczeń. Celem zabiegów modelowania sylwetki jest nie tylko redukcja tkanki tłuszczowej, ale też ujędrnienie ciała, likwidacja cellulitu oraz poprawa napięcia skóry. Nie są one jednak przeznaczone dla osób otyłych, ponieważ nie są w stanie sobie poradzić z grubą warstwą tkanki tłuszczowej. Znakomicie sprawdzają się natomiast jako sposób na zredukowanie drobnych mankamentów figury pozostałych po procesie odchudzania.

Sprawdzone zabiegi modelowania sylwetki

Endermologia

Jest to metoda modelowania sylwetki, która opiera się na intensywnym masażu, wykonywanym przy pomocy specjalnej głowicy działającej w podciśnieniu i wyposażonej w elektronicznie sterowane rolki. Endermologia poprawia mikrokrążenie w skórze, pobudza syntezę kolagenu, ujędrnia i stymuluje usuwanie toksyn z organizmu. Przyczynia się do zmniejszenia widoczności cellulitu, a nawet do jego całkowitego wyrównania.

Skoncentrowana energia elektromagnetyczna

Kolejnym sposobem na łatwe i przyjemne modelowanie sylwetki jest zabieg przy użyciu skoncentrowanej energii elektromagnetycznej. Metoda ta działa podobnie jak trening, jednak z dużo większą intensywnością. Energia elektromagnetyczna stymuluje mięśnie do wzmożonej pracy, co jednocześnie inicjuje proces spalania komórek tłuszczowych. Zabieg ten pozwala na wyszczuplenie ciała oraz zarysowanie mięśni.

Zabieg HIFU na ciało

HIFU to skrót od angielskich słów high-intensity focused ultrasound, oznaczający skupioną wiązkę fal ultradźwiękowych o dużym zasięgu. Energia HIFU jest w stanie dotrzeć do głębokich warstw skóry, a także do tkanki tłuszczowej i powięzi mięśniowej. Zabieg ten wykonywany jest przede wszystkim w celu poprawy napięcia skóry, ale przyczynia się również do redukcji tkanki tłuszczowej i wyszczuplenia wybranych obszarów ciała.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegów medycyny estetycznej, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Łodzi.

 

Read Previous

Podtrzymanie znaków drogowych – nowoczesne rozwiązania stosowane na drogach

Read Next

Jakie meble i dodatki wybrać na taras?