Czym jest zabieg depilacji laserowej?

Zabieg depilacji laserowej jest niezwykle efektywną metodą pozwalającą na uwolnienie się od ciągle odrastających włosów. W dzisiejszych czasach zarówno mężczyźni jak i kobiety bardzo chętnie poddają się depilacji laserowej. Teraz nikt nie jest zdziwiony kiedy patrzy na wydepilowanego mężczyznę – jest to po prostu higieniczne i komfortowe! Wszystko za cenę kilku sesji zabiegowych, w których to na skórę nakierowuje się odpowiednio nastawioną wiązkę lasera.

 

Depilacja laserowa – bezpieczeństwo, a przeciwwskazania

Depilacja laserowa często kojarzona jest z ryzykiem wykształcenia nowotworów skóry i innych ciężkich chorób. Jednak jest to pojęcie mylące, które po prostu wprowadza ludzi w błąd. Depilacja laserowa jest procesem bezpiecznym – jednak trzeba bardzo skrupulatnie trzymać się wszystkich przeciwwskazań, które gwarantują, że nie stanie się nic złego.

Do najpopularniejszych przeciwskazań zalicza się atopowe zapalenie skóry, łuszczycę, cukrzycę, przyjmowanie leków fototoksycznych czy też ciąże/karmienie piersią. Mówiąc wprost – jeżeli dana osoba posiada, którąś z tych przypadłości po prostu nie może uczęszczać na zabiegi depilacji laserowej. Jednak to nie koniec trzymania się pewnych zasad.

Zobacz: Depilacja.pl

Kolejnymi zasadami, które muszą być stosowane jest postępowanie przed i po zabiegowe. Nie powinno stosować się leków rozrzedzających krew takich jak aspiryna, xarelto czy pochodne kumarynowe. Dodatkowo należy odpuścić stosowanie pewnych ziół takich jak dziurawiec (działanie fototoksyczne), ale również zrezygnować z peelingów i kremów złuszczających skórę. Ostatnim i bardzo ważnym zachowaniem jest ochrona depilowanej laserem skóry przed działaniem promieni słonecznych. Krótko mówiąc nie należy wystawiać skóry na słońce ze względu na podwójne ryzyko jej podrażnienia.

 

Podsumowanie

Depilacja laserowa jest z pewnością niezwykle ciekawą i wygodną metodą na usuwanie owłosienia. Decydując się na serie owych zabiegów warto jest postawić na najbardziej sprawdzone i renomowane salony jak placówki sieci depilacja.pl.

 

Read Previous

Kiedy nie trzeba płacić za OC?

Read Next

Poszukiwanie profesjonalnych warszawskich mechaników samochodowych w Internecie

https://siteopia.pl/dlaczego-warto-wyslac-dziecko-na-oboz/ ubezpieczenie samochodu https://www.suwalki.info/wiadomosci/artykuly/ile-kosztuje-ubezpieczenie-domu-w-2022-roku