Eksperymenty biznesowe w obecnych czasach

Wiele osób słyszało już na pewno sformułowanie MVP. Czy jednak każdy zdaje sobie sprawę z tego, z czym tak naprawdę ma do czynienia? Jeżeli ktoś by powiedział, że jest to tak naprawdę eksperyment biznesowy, można by nie uwierzyć. A tak jest naprawdę. Tym bardziej, że pozwala to na uzyskanie dofinansowania do prowadzenia swojej dalszej działalności gospodarczej.

Minimum Viable Product, czyli minimalnie wykonany produkt

Dążąc do odpowiedzi na pytanie odnośnie how to fund your business, wiele osób poznaje sformułowanie Minimum Viable Product. Minimalnie wykonany produkt, który pozwoli tak naprawdę odsiać złe pomysły od tego właściwego. W przyszłości ten produkt będzie dalej rozwijany, na podstawie opinii, jakie wystawiane będą przez klientów. Getting founding nie jest łatwe. Tym bardziej że wszystko musi zostać dopracowane indywidualnie do potrzeb klientów. Jednak z pomocą takich firm, jak 10Clouds, opracowanie głównego founding przy MVP nie będzie takie trudne.

Podejście do działania MVP

Wiele osób na pewno zada sobie pytanie odnośnie tego, po co oferować klientom produkt, który tak naprawdę nie jest dokończony. Wydaje się to mijać z jakimkolwiek celem. Tylko że nie można zapominać o tym, że niektóre pomysły wydawać się mogą dobre na papierze. Życie jednak szybko weryfikuje takie działania. Nie liczy się tylko agile product delivery. Musi to być taki produkt, który spełni oczekiwania klientów. To właśnie dlatego MVP pomaga zebrać jak najwięcej informacji, przy minimalnie włożonym wysiłku. Również, jeżeli chodzi o koszta. Jeżeli pomysł nie okaże się trafiony, to można liczyć na to, że nie pochłonie on tak ogromnej ilości pieniędzy.

Ryzyko porażki

Research with the client sprawia, że tak naprawdę ryzyko odniesienia porażki nie jest tak duże. Wielu przedsiębiorców wypuszcza na rynek bogatą wersję produktu, w ogóle nie biorąc pod uwagę tego, co może się przytrafić. Są pewni swego. Zbyt pewni, nie biorąc pod uwagę ryzyka czynnika zagrożenia. W przypadku MVP ma się jednak do czynienia z czymś zupełnie innym. Produkt jest na tyle gotowy, żeby mógł zostać poddany już pierwszej ocenie. Jego wartość jest duża. Jednak produkt jest w takiej fazie, że – jeżeli tylko będzie taka potrzeba – będzie można dokonać ewentualnych zmian. W tym wszystkim najważniejsze są wartościowe feedbacki wyrażane przez klientów. To właśnie dzięki nim inwestor będzie wiedział, czy ma sens prowadzenie dalszych inwestycji, czy jednak lepiej zakończyć wszelkiego rodzaju działania już na tym wczesnym etapie. 

 

Read Previous

Wygodne i praktyczne łóżko – jaki model wybrać?

Read Next

Filtrowanie wody kranowej – jak robić to efektywnie?