Funkcjonalne wózki dziecięce – jaki wybrać dla naszego malucha?

Olbrzymia ilość wózków dziecięcych na polskim rynku sprawia, że zakupieni konkretnego modelu bez wcześniejszego wertowania informacji i porównań wydaje się niemożliwe. Czy faktycznie producenci oferują nam dzisiaj wysoko zaawansowane technicznie urządzenia, które wspomagają komfort i bezpieczeństwo naszego dziecka? Warto przyjrzeć się temu zagadnieniu z bliska!

Wózki tworzone z trwałych materiałów

Zdecydowana większość rodziców kieruje się estetyką i ceną wózka, nie sprawdzając jakości materiałów – to błąd. Wózki tworzone z wysokiej jakości tworzyw będą odporne na odkształcenia, uderzenia, uszkodzenia mechaniczne. Stelaże nowoczesnych wózków tworzone są z aluminium, które jest nie tylko zabezpieczone przed rdzą, ale też niezwykle lekkie. Zastosowanie aluminium pozwoliło na znaczne zmniejszenie wagi konstrukcji.

Na uwagę zasługują koła i system amortyzacji – współcześnie koła w najlepszych modelach wózków są pompowane lub tworzone z syntetycznych, odpornych na uszkodzenia pianek. Koła amortyzowane są przez specjalnie zaprojektowany system, co pozwala na niwelowanie wstrząsów podczas spacerowania nawet po nierównych trasach.

Bezpieczeństwo malucha w wózku

Bezpieczeństwo dziecka w wózku jest priorytetem, zarówno rodziców, jak i producentów. Dziecko posadzone w klasycznym siedzisku przypięte jest pięciopunktowymi pasami bezpieczeństwa z możliwością regulacji. Siedzisko takie posiada również regulowany podnóżek i barierkę ochronną.

Wózki spacerowe – lekkie i niezawodne

Wśród chętnie wybieranych modeli na stronie espiro.pl wymienia się wózki spacerowe: są one lekkie, poręczne, stelaż zaprojektowany jest w taki sposób, aby możliwe było ich składanie i chowanie np. do bagażnika. Wózki te nadają się dla dzieci powyżej 6 miesiąca życia i są produktami całorocznymi.

Read Previous

Jak dobrać strój kąpielowy do swojej sylwetki

Read Next

Konstrukcje żelbetowe – zastosowanie, projektowanie, zalety