Garnek kuchenny – wybieramy idealne produkty do naszej kuchni

Chcąc gotować po mistrzowsku warto zaopatrzyć się nie tylko w wysokiej jakości produkty spożywcze oraz dobre przepisy. Konieczne są garnki dopasowane do naszych potrzeb. Dzisiaj topowi producenci zaproponują nam wysokiej jakości garnki, które z pewnością poprawią jakość gotowania i sprawią, że każde danie będzie smakować znacznie lepiej. Jakie produkty wybrać?

Nowoczesne garnki: stal, szkło hartowane

Szukając funkcjonalnych garnków kuchennych nie sposób przeoczyć ofert najlepszych producentów w kraju. Jednymi z najchętniej kupowanych są garnki wykonane ze stali nierdzewnej 18/10 – materiał ten jest zabezpieczony przed działaniem wilgoci, odkształceniami, pojawianiem się ognisk rdzy. Garnek kuchenny wykonany ze stali nierdzewnej często uzupełniany jest niewielkim dyskiem znajdującym się w jego dnie. Zadaniem dysku jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka, przez co możliwe jest znacznie szybsze przygotowanie potrawy oraz oszczędność energii! Garnki uzupełnione są o doskonale przylegające pokrywki, które najczęściej wykonane są ze szkła hartowanego. W szkle umieszczono niewielki odpowietrznik, który pozwala na odparowanie nadmiaru pary wodnej i zagęszczenie potrawy. Wiele garnków posiada wewnętrzne miarki do odmierzania płynów, jak również cedzaki czy lejki.

Wybieramy ostre i funkcjonalne noże

Czym byłaby kuchnia bez ostrych noży? Ich szeroki wybór zaoferują nam sami producenci. Warto poszukać zestawu, w którym znajdziemy kilka noży: do pieczywa, mięsa, filetowania, szatkowania warzyw, do sera. Wysokiej jakości noże są dzisiaj tworzone ze stali nierdzewnej z dodatkiem takich pierwiastków jak wanad, chrom czy molibden. Dzięki nim stal posiada niewielki stopień elastyczności, nie kruszy się i jest zabezpieczona przed rdzą.

Read Previous

Wybierz tanie domy parterowe pod klucz

Read Next

Bielizna wyszczuplająca- produkt, który zrewolucjonizował świat kobiecej mody