Jak konstruowane są patelnie ceramiczne?

 

Patelnie ceramiczne to ciekawa propozycja na polskim rynku – obecne są one od kilku lat, jednak dopiero dzisiaj tak naprawdę doceniamy ich innowacyjność. Patelnie ceramiczne pozwalają na całkowite „odczarowanie” potraw smażonych i poprawę ich jakości. Jak to możliwe?

Smaż z przyjemnością dzięki patelniom ceramicznym

Smażone potrawy smakują wybornie i ciężko jest nam zrezygnować z ich spożywania, nawet mając świadomość ich wysokiej kaloryczności. Na szczęście patelnie ceramiczne pozwolą nam na znacznie zdrowsze smażenie ulubionych dań – wszystko za sprawą odpowiedniej budowy patelni oraz wykorzystanych materiałów. Patelnie ceramiczne posiadają liczne powłoki, które pozwalają na smażenie na minimalnej ilości tłuszczu, co bezpośrednio przekłada się na zmniejszenie kaloryczności podawanych potraw. Dodatkowo powłoki te hamują również ryzyko przywierania pokarmów do dna patelni. Zastosowane powłoki są odporne na ścieranie, a ich struktura pozwala na utrzymanie ich w czystości bez większych problemów. Szeroki wybór patelni ceramicznych znaleźć można na stronie gerlach.pl. Patelnie ceramiczne są często uzupełniane o aluminiowy dysk umieszczane w jej grubym dnie. Zadaniem dysku jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka.

Czy patelnie ceramiczne mogą działać na kuchenkach indukcyjnych?

Wiele osób zastanawia się, czy patelnie ceramiczne przeznaczone są również do kuchenek indukcyjnych? Patelnie ceramiczne mogą być wykorzystywane na kuchenkach indukcyjnych – kupując patelnię tego typu musimy znaleźć oznaczenie cewki indukcyjnej – jest ono na opakowaniu, jak również na samej patelni. Patenie są dodatkowo wyposażone w profilowane uchwyty o antypoślizgowej strukturze, które znacząco poprawiają jakość codziennego użytkowania patelni.

 

 

Read Previous

Czaprak – co należy o nim wiedzieć?

Read Next

Zwrot podatku z Niemiec – czy i Polak może się o niego ubiegać?

https://velemental.com/na-co-zwrocic-uwage-przy-zakupie-drzwi-wewnetrznych/ https://sis2016.org/funkcjonalne-spodnie-do-jazdy-konnej/ https://millerliteargentina.com/jak-zadbac-o-zdrowe-serce/