Jak wybrać narty?

Jak wiadomo obecnie na rynku dostępnych są setki modeli modeli nart o zróżnicowanej charakterystyce. Ponadto poruszanie się wśród tych licznych ofert przez osobę rozpoczynającą swoją przygodę z jazdą na nartach nie jest proste. Czym zatem powinno się sugerować przed podjęciem decyzji o zakupie tego produktu?

Jakie narty powinny wybrać osoby początkujące i średniozaawansowane?

Osobom początkującym i średniozaawansowanym rekomendowane są deski z grupy allround. Do ich największych atutów należy zaliczyć fakt, że mają świetne osiągi na odpowiednio przygotowanych trasach. Ponadto są w stanie wybaczyć ewentualne błędy techniczne użytkowników.

Należy zdawać sobie sprawę, że zalecana długość nart dla mężczyzn o przeciętnych umiejętnościach, a także normalnej budowie wynosi od 170 do 175 centymetrów. Oczywiście osoby początkujące powinny zdecydować się na krótsze narty kraków. Deski świetnie będą nadawały się na technikę ślizgową, a także na krawędziach.

Jakie narty powinny wybrać osoby zaawansowane?

Osoby zaawansowane technicznie, które nie mają jednak sportowych ambicji powinny szukać nart spośród bardziej profesjonalnych i specjalistycznych produktów. Narty kraków powinny być przede wszystkim uniwersalne.

Na nartach powinna być możliwa bezproblemowa jazda nie tylko szybko i powoli, ale również praktycznie każdą techniką. Ponadto wysokiej jakości deski dzięki swojej odpowiedniej geometrii sprawiają, że użytkownik powinien poradzić sobie nawet w najtrudniejszych warunkach śniegowych.

Na jakie narty powinni zdecydować się eksperci i zawodnicy?

Eksperci, którzy mają ambicje sportowe, a także cenią sobie twarde i świetnie przygotowane trasy, w zdecydowanej większości przypadków podejmują decyzję o zakupie nart slalomowych lub gigantowych. Pierwsze z wymienionych nart przeznaczone są do wykonywania krótkich, a także radykalnych wiraży na krawędziach przy jednoczesnym pełnym wychyleniu się sylwetki podczas skrętu. Ponadto doskonale trzymają się na lodzie. Ich długość wynosi 165 centymetrów. Produkt jest w stanie na stoku dostarczyć narciarzom ogromnej radości.

Z kolei narty gigantowe doskonale zdadzą egzamin w przypadku szybkiej jazdy, a także długich wiraży na krawędziach. Oczywiście będą wymagały od użytkownika większej przestrzeni na stoku. Ich zastosowanie przede wszystkim w Polsce może być problematyczne. Z kolei w Alpach bardzo trudnym zadaniem będzie znaleźć deski, które dadzą tak dużo przyjemności na szerokich i twardych trasach. Ich długość wynosi 180 centymetrów, zdarzają się jednak jeszcze dłuższe modele.

Read Previous

Separacja – co należy o niej wiedzieć?

Read Next

Dobre i solidne okna PCV