Jak wybrać wannę do łazienki

Łazienka to miejsce, w którym wykonujemy codzienne zabiegi higieniczne, ale które może również służyć do relaksu po całym dniu pracy. Jej aranżacja ma bardzo istotny wpływ na codzienne funkcjonowanie członków rodziny.

Jak funkcjonalnie zaaranżować łazienkę

Od pobytu w łazience zaczyna się dzień każdego domownika. Szybki prysznic, makijaż przed lustrem lub golenie to czynności wykonywane codziennie. W zależności od aranżacji łazienki czynności te mogą wykonywać równocześnie dwie osoby lub pod drzwiami łazienki tworzy się kolejka i słychać ponaglenia.

W dużych łazienkach najczęściej znajdują się kabina prysznicowa i wanna. To znacznie ułatwia poranną toaletę i nie powoduje zatorów. Przed lustrem umieszczonym nad umywalką można dokończyć poranną toaletę.

Wanna w łazience

W dużych łazienkach optymalnym rozwiązaniem jest zamontowanie brodzika z prysznicem i wanny. Prysznic umożliwia szybkie odświeżenie rano lub podczas upalnych dni. Wanna natomiast umożliwia relaksujące kąpiele wieczorem. Po intensywnym dniu pracy kąpiel w wannie z dodatkiem ziół, soli leczniczych to idealny sposób na relaks i oczyszczenie organizmu. Czasami taka kąpiel sprawia, że czujemy się jak nowo narodzeni.

Jak wybrać wannę do łazienki

Wbrew pozorom nie jest to wybór łatwy, bo oferta rynkowa jest bardzo bogata. Dotyczy materiałów, z których wykonane są wanny, kształtów i dodatkowego wyposażenia.

Najbardziej popularne są wanny prostokątne w różnych rozmiarach, które można umieścić wzdłuż ściany. W łazienkach o dużych rozmiarach można zamontować wanny narożne o zaokrąglonych kształtach. Wyglądają bardzo nowocześnie i są niezwykle wygodne. W dużych łazienkach można także umieścić wanny wolnostojące, do których dostęp jest z każdej strony. Najczęściej są to wanny prostokątne, ale mogą mieś zaokrąglone kształty.

Największy problem stanowi wybór wanny do małych łazienek. Standardowa długość powinna wynosić 170 cm, która umożliwia swobodne wyciągnięcie ciała i wygodny odpoczynek. Jednak czasami ilość miejsca jest niewystarczająca na taką wannę. W takim przypadku trzeba zadowolić się mniejszą wanną prostokątną lub z niej zrezygnować na rzecz prysznica.

Z czego wanna?

Na rynku dostępne są wanny żeliwne, stalowe lub akrylowe. Wanny żeliwne długo utrzymują temperaturę wody, jednak są bardzo ciężkie. Znacznie lżejsze są wanny stalowe, ale woda stygnie w nich szybko i są wrażliwe na uszkodzenia mechaniczne.

Coraz popularniejsze są wanny akrylowe, bardzo ciepłe w dotyku, lekkie, długo utrzymują temperaturę, ale wrażliwe są na zarysowania.

Więcej informacji znajdziesz na stronie wanny prostokątne https://1lazienka.pl/category/wanny-prostokatne.

Read Previous

Konstrukcje żelbetowe – najważniejsze informacje

Read Next

Kuchnie na zamówienie w Warszawie – atuty aranżacji metropolii