Jak zdrowo schudnąć?

Zdrowe odchudzanie polega na zmniejszeniu podaży kalorii niż wynosi nasze zapotrzebowanie. Można to także osiągnąć poprzez większe spalanie lub połączyć obie te metody. Jednocześnie należy także pamiętać o dostarczaniu sobie wszystkich składników odżywczych. Dlatego przyda się wyciskarka do owoców i kilka innych akcesoriów.

Przygotowywanie zdrowych posiłków

Podstawą diety osoby odchudzającej się powinny być warzywa. Niestety nie każdy je lubi lub ma swoje ulubione. Tymczasem dzięki wyciskarce do owoców, która oczywiście nadaje się także do przetwarzania warzyw, można znacznie urozmaicić swoją dietę. Wystarczy tylko poznać kilka ciekawych przepisów na koktajle, które są tak sycące, że mogą zastąpić posiłek.

W sokach z wyciskarki do owoców można przemycić na przykład szpinak, selera czy buraka, ponieważ w odpowiedniej kompozycji w ogóle nie czuć tych warzyw, za którymi może nie przepadać wiele osób. Takie soki domowe nie zawierają szkodliwych konserwantów i mają mnóstwo błonnika.

Darmowe sposoby na ruch

Ruszać się można praktycznie za darmo, inwestując jedynie w drobne sprzęty takie jak skakanka z miernikiem skoków i spalonych kalorii, krokomierz czy też sprzęt do odtwarzania muzyki podczas biegania. Warto kupić sobie także dobre buty do biegania. Dzięki sportowi można spalić kalorie, a to oznacza, że nie musimy się zbytnio ograniczać z posiłkami przyjmowanymi przez cały dzień.

Oczywiście warunek jest taki, że muszą być to posiłki zdrowe, na przykład zupy, sałatki, kasze czy też soki przygotowywane za pomocą sprzętu, jakim jest wyciskarka do owoców. Warzywa trudno jest przedawkować, jeżeli chodzi o ich kaloryczność, natomiast jeżeli chodzi o koktajle z dodatkiem bananów, tutaj warto się ograniczyć do jednego dziennie.

Suplementy odchudzające

Mogą mieć działanie hamujące apetyt lub pomagające spalać tłuszcz. Czy je przyjmować? Jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych oczywiście można się nimi wspomóc, ale ich działanie może być mało skuteczne.

Zdecydowanie lepiej postawić na sycące koktajle z wyciskarki, do których można dodać różne substancje odżywcze na przykład zawarte w glonach czy ziołach. Pikantna papryka pomaga spalać kalorię i to ją można wrzucić do wyciskarki.

Wyciskarki do owoców znajdziesz w ofercie Gastrosilesia.pl

Read Previous

Zestawy mebli na taras – wybierz wygodę i funkcjonalność!

Read Next

Nowoczesne wyposażenie kuchni – co wybrać?