Jakie meble i dodatki wybrać na taras?

Nowoczesny taras to miejsce, które posłuży przede wszystkim jako przestrzeń wypoczynkowa. Dzięki odpowiednim meblom i dodatkom możliwe jest wykreowanie przestrzeni, z której korzystać będą wszyscy domownicy. Jakie meble i dodatki wybrać, by miejsce to zachęcało do spędzania w nim czasu?

Wybieramy wygodne meble

Podstawą na tarasie są meble. Ich szeroki wybór może nas zaskoczyć. Projektanci proponują meble wypoczynkowe, komplety kawowe, jak również meble odpowiednie do wykreowania letniej jadalni. Które z nich okażą się najlepsze? Przede wszystkim warto wspomnieć, że meble ogrodowe powinny być trwałe i wysoce odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Wśród licznych propozycji warto zwrócić uwagę na meble technorattanowe, które docenią zarówno miłośnicy klasycznych, jak i nowoczesnych rozwiązań. Meble technorattanowe dostępne są w rozbudowanych kolekcjach. Znaleźć w nich można obszerne sofy narożne, ale też fotele, stoliki kawowe, stoły, leżanki ogrodowe, fotele w kształcie kokonów. Uzupełnieniem są donice i kosze ogrodowe. Inną propozycją mogą być meble rattanowe. Są one ręcznie wyplatane co sprawia, że każdy mebel posiada indywidualny charakter. Dodatkowo meble takie tworzone są w sposób etyczny – pnącza pozyskiwane są z upraw o zrównoważonym rozwoju. Duży wybór mebli ogrodowych znaleźć można na stronie gardenspace.sk.

Jak zapewnić sobie cień na tarasie?

W czasie największych, letnich upałów, warto odpoczywać w cieniu. Pomogą w tym nowoczesne parasole ogrodowe, które nie tylko ochronią przed słońcem, ale też podniosą estetykę otoczenia. Parasole posiadają liczne punkty regulacji, dzięki czemu możliwe będzie precyzyjne dopasowanie kąta padania cienia. Czasze parasola tworzone są z tkanin technicznych, pokrytych warstwą poliuretanu. Takie połączenie sprawia, że czasza chroni przed słońcem, nie nagrzewa się, nie jest podatna na płowienie.

Read Previous

Czy modelowanie sylwetki może być łatwe i przyjemne?