Kupujemy samochód z Francji!

Szukając idealnego pojazdu dla siebie czy osoby bliskiej, warto rozważyć samochód z Francji. Sprowadzenie samochodu jest dzisiaj znacznie prostsze niż kilkanaście lat temu, a na zachodzie Europy nierzadko znajdziemy prawdziwe motoryzacyjne perełki! Jak wybrać samochód z Francji? W jaki sposób ściągnąć go do Polski?

Jak ściągnąć samochód z Francji?

Decydując się na samochód z Francji najczęściej mamy już upatrzony pojazd na oku – nierzadko szukamy atrakcyjnych ofert na zagranicznych portalach aukcyjnych czy ogłoszeniowych. W takiej sytuacji decydujemy się na zakup samochodu wprost od właściciela i to z nim dobijamy targu. Atutem tego rozwiązania jest bezpośredni kontakt ze sprzedającym, jak również możliwość negocjacji ceny. Drugą opcją jest skorzystanie z pomocy zaufanego i doświadczonego komisu samochodowego, któremu możemy zlecić znalezienie wybranego samochodu dla nas. W sytuacji tej nie musimy martwić się procesem poszukiwania czy samym sprowadzaniem pojazdu do kraju. Warto mieć jednak na uwadze, że powierzenie poszukiwania samochodu komisowi zwiększy finalny koszt, a dodatkowo musimy być czujni, by komis nie zaproponował nam samochodu „po przejściach”.

Samochód z Francji – proces kupna krok po kroku

Pierwszym zadaniem kupując samochód z Francji jest stworzenie dokumentu kupna-sprzedaży w dwóch językach – pomocny okaże się tłumacz! Drugą istotną kwestią jest wyrejestrowanie samochodu przez dotychczasowego właściciela i załatwienie tablic wyjazdowych (to nasze zadanie!). Jeśli samochód ma dojechać do Polski na własnych kołach, konieczne okażą się badania techniczne oraz ubezpieczenie OC (tymczasowe). Istotne będą też winiety. Po sprowadzeniu samochodu do Polski musimy dopełnić wszelkich formalności: zapłacenie akcyzy, zarejestrowanie samochodu, zdobycie nowych tablic. Nie ma potrzeby tworzenia kolejnego przeglądu – francuski przegląd jest w mocy!

 

 

 

Read Previous

Jak zmienić codzienne posiłki na wspaniałe dania?

Read Next

Modna i efektowna stylizacja kuchni