Materac 100×200 i zaburzenia snu

Nasi dziadkowie w swoich domach lub malutkich mieszkaniach spali na składanych wersalkach, które nie zajmowały dużo miejsca. Obecnie jednak nawet nasi przodkowie rezygnują z takich rozwiązań. Wolimy kupić osobny materac 100×200 i dobraną ramę łóżka, aby zapewnić sobie zdrowy sen.

Materac 100×200 a zaburzenia snu

To jak będzie wykonany materac 100×200 ma wpływ na to, czy będziemy się wysypiać. Jak się okazuje aż 40% naszego społeczeństwa ma problem z zaburzeniami snu. Przy czym należy prawidłowo rozumieć to zjawisko mające wpływ na nasze codzienne samopoczucie. Zaburzenia snu to bezsenność, kłopoty z zasypianiem oraz parasomnie (paraliże nocne, lunatykowanie, lęki nocne, zaburzenia ruchowe). Specjaliści z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie twierdzą, że za zaburzenia snu odpowiedzialne są w dużej mierze problemy natury psychologicznej i neurologicznej (np.depresja), jak również odpowiednia powierzchnia do spania.

Ból w plecach i w karku

Źle dobrany materac 100×200 może być odpowiedzialny za to, że codziennie będziemy budzić się z bólem w karku oraz z bólem w plecach. Idealnie dobrana powierzchnia do spania to taka, która jednocześnie zadba o odpowiednie podparcie dla naszego karku i pleców, jak również odcinka lędźwiowego. Dzięki temu nie będziemy mieli najmniejszych problemów z zapadnięciem w sen, który będzie trwał przez długi czas. Zwracając na to uwagę pamiętajmy o tym, aby twardość materaca zawsze była dopasowana do wagi użytkownika lub dwóch użytkowników, jeżeli na danym materacu będą spały dwie osoby. 

Read Previous

Przygotowanie samochodu na okres zimy

Read Next

Pierwsza sezonowa praca za granicą – o czym należy pamiętać?