Meble kuchenne w stylu angielskim

Wertując liczne magazyny wnętrzarskie i propozycje producentów kuchennych możemy przekonać się, że zdecydowana większość proponowanych rozwiązań to meble nowoczesne, utrzymane w stylistyce skandynawskiej czy minimalistycznej. Co, jeśli zależy nam na klasycznej kuchni, wzorowanej na angielskich wnętrzach? Okazuje się, że zaprojektowanie takiej przestrzeni nie jest dzisiaj problemem.

Kuchnia angielska – charakterystyka

Czym wyróżnia się kuchnia w stylu angielskim? Przede wszystkim są to kolory i desenie, ale również zdobienia. Kuchnie angielskie kojarzą nam się z domami za miastem, a więc obecne są w nich kwiaty, ale też drewno, naturalne tkaniny. Nowoczesna kuchnia angielska, stworzona zgodnie z dzisiejszymi potrzebami, to przede wszystkim ciekawy design – mówią specjaliści z firmy meblowej rega-mebla.pl, która proponuje swoje produkty w Bielsku-Białej i okolicach.

Kuchnie angielskie utrzymane są w kolorze bieli, beżu lub ecru – często są one uzupełnione o przeszklenia i witrynki, regały. Dodatkowo w ich bryłach widać frezy i zdobienia, które nadają ciekawego charakteru. Meble angielskie uzupełniane są drewnianymi elementami, np. naturalnym blatem z litego drewna. Taki kontrast sprawia, że kuchnia nie wygląda sterylnie. Kluczem do stworzenia eleganckiego, angielskiego wnętrza są detale i desenie. Angielskie kuchnie często ozdabiane są kaflami, tkaninami czy porcelaną z motywami kwiatowymi, owocami czy warzywami. Chcąc wydobyć jeszcze więcej piękna możemy wybrać stylizowany kran z kurkami.

Jak wybierać meble kuchenne?

Szukając idealnych mebli kuchennych najczęściej skupiamy się na ich wyglądzie, znacznie mniej czasu poświęcając kwestiom technicznym. Musimy być świadomi, że od jakości materiałów zależy to, jak długo nasza kuchnia wyglądać będzie estetycznie!

Read Previous

W poszukiwaniu atrakcji na zachodniej ścianie Polski

Read Next

Jaki narożnik tarasowy wybrać?