Nowoczesne wyposażenie kuchni – co wybrać?

Nasze kuchnie to miejsca, gdzie pragniemy czuć się swobodnie i komfortowo. Odpowiednie wyposażenie pozwoli nam realizować marzenia o najbardziej wymyślnych daniach. Urządzając i uzupełniając kuchnię nie zapomnijmy o najważniejszych elementach wyposażenia, takich jak garnki, noże, sztućce.

Trwałe i ostre noże

Bez noża w kuchni nie wykonamy żadnego zadania. Ostre noże kuchenne oferowane przez najlepszych producentów w kraju odznaczają się nie tylko wykonaniem z wysokiej jakości materiałów, ale także pięknym designem. Ostrza wykonywane są ze stali nierdzewnej z dodatkiem molibdenu czy wanadu, przez co są one odporne na ścieranie i zabezpieczone przed kruszeniem. Stal z której wykonano ostrze powinna posiadać pewien stopień elastyczności, by móc kroić pod wybranym kątem, szatkować z łatwością, filetować ryby. Stal może być również wzbogacona chromem, który ochroni ostrze przed korozją.

By w pełni bezpiecznie posługiwać się nożem warto również zwrócić uwagę na rękojeść. Zazwyczaj element ten wykonywany jest z antypoślizgowego materiału, który gwarantuje pewny chwyt oraz stabilność podczas krojenia. Noże mogą być sprzedawane pojedynczo, jak również w kompletach – te ostatnie zapewniają nam wszystkie niezbędne noże w kuchni: do krojenia chleba, sera, krojenia mięsa, szatkowania warzyw.

Wybieramy nowoczesne garnki kuchenne

Nieodłącznym elementem w każdej kuchni są bez wątpienia garnki kuchenne. Topowi producenci proponują nam dzisiaj komplety tworzone ze stali nierdzewnej 18/10, którą zabezpieczono przed działaniem korozji, odkształceniami czy wysokimi temperaturami. Garnki posiadają dyski wbudowane w dno – ich zadaniem jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka i możliwość wykorzystania garnka na wszystkich rodzajach kuchenek, również tych indukcyjnych.

Read Previous

Jak zdrowo schudnąć?

Read Next

Jak dobrać strój kąpielowy do swojej sylwetki