Nowoczesny przeszczep włosów Smart Graft – efekty

Smart Graft to bezpieczny i bardzo skuteczny przeszczep włosów. Sprawdź, jakich efektów możesz się spodziewać po tej metodzie.

Nowoczesny przeszczep włosów Smart Graft – jakich efektów można się spodziewać?

Przeszczep włosów metodą Smart Graft to niezwykle precyzyjny, bezpieczny i skuteczny zabieg, którego celem jest trwałe zagęszczenie włosów. Jak podkreślają specjaliści, aż 96% przeszczepionych włosów ma szansę na przyjęcie się w nowym miejscu. Jak działa zabieg Smart Graft?

Przeszczep włosów Smart Graft – dla kogo?

Zabieg Smart Graft to jedna z najnowocześniejszych metod leczenie łysienia, z której skorzystasz m.in. w warszawskiej Klinice Miracki. Polega na pobieraniu pojedynczych zespołów mieszków włosowych, tzw. graftów. Procedura przeprowadzana jest w pełni zamkniętym, sterylnym systemie, gwarantującym wysoką przeżywalność implantów włosów. Przeszczep włosów Smart Graft dedykowany jest zarówno mężczyznom, jak i kobietom zmagającym się z problemem łysienia. Wskazania do zabiegu to m.in.:

  • łysienie androgenowe,
  • utrata owłosienia w obszarze, na którym powstały blizny pooperacyjne,
  • łysienie pourazowe, po napromieniowaniu lub po oparzeniach,
  • łysienie, będące wynikiem wcześniej przebytych stanów zapalnych skóry.

Za pomocą tej metody można wykonać przeszczep włosów na różne obszary, w tym: skórę głowy, brwi, zarost męski czy owłosienie na klatce piersiowej.

Na czym polega transplantacja włosów?

Zabieg wykonywany jest przez lekarza i odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Znieczulany jest obszar, z którego pobierane są grafty oraz miejsce, w którym włosy mają być umieszczone. Jest to bardzo precyzyjna procedura, podczas której pobiera się tysiąc lub więcej graftów, co może trwać nawet do trzech godzin.

Lekarz pobiera mieszki włosowe przy pomocy głowicy wyposażonej w mikroskapel o odpowiedniej średnicy, dopasowanej do grubości włosa. Urządzenie działa w ruchu obrotowym i posiada specjalny separator, uniemożliwiający wbicie się na głębokość większą niż 1 mm. Wpływa to zarówno na bezpieczeństwo, jak i na skuteczność przeszczepu włosów.

Grafty prosto z głowicy – za pomocą systemu rurek i w podciśnieniu – trafiają do odpowiednich pojemników, zapewniających ich wysoką przeżywalność przed ich finalnym przeszczepieniem. W pojemniczkach panuje odpowiednia temperatura i nawilżenie. Jest to innowacja w przeszczepie włosów, zapewniająca metodzie Smart Graft wysoką skuteczność.

Ostatni etap zabiegu to transplantacja włosów w miejsce biorcze. Lekarz posługuje się przy tym precyzyjną głowicą wyposażoną w cienką igłę. Przy jej pomocy wszczepia kolejne grafty w skórę głowy, kształtując idealną, naturalną linię przyszłej fryzury. Po około 4-6 godzinach pacjent może opuścić klinikę.

Następnego dnia, kiedy znieczulenie przestaje działać, pojawia się lekki dyskomfort w miejscu przeszczepu. Tam, gdzie rosną nowe włosy, może pojawić się swędzenie czy pieczenie, które trwa przez kilka dni. Należy w tym czasie absolutnie unikać drapania skóry głowy.

Efekty po zagęszczeniu włosów metodą Smart Graft

Przeszczep włosów Smart Graft umożliwia przeżywalność 96% pobranych graftów. Żadne inne urządzenie dostępne na rynku nie oferuje tak dobrych wyników. Włosy zakorzeniają się w nowym miejscu w ciągu kilka dni. Po tym czasie można zauważyć, że grafty zaczynają wypadać. Nie należy jednak niepokoić się tym zjawiskiem. Zakorzeniająca się cebulka, „wyrzuca” starą łodygę włosa, aby móc zacząć produkcję nowego włosa. Proces, w którym nowe włosy rozpoczynają wzrost, może trwać od dwóch do trzech miesięcy. Na gęstą czuprynę należy zazwyczaj czekać od sześciu do dziesięciu miesięcy. W tym czasie włosy odbudowują się i tworzą nową fryzurę.

Efekty przeszczepu włosów są zależne od gęstości owłosienia w obszarze dawczym oraz wielkości łysiny, którą pacjent chce zakamuflować. Profesjonalnie przeprowadzony zabieg daje bardzo satysfakcjonujące rezultaty – linia przeszczepionych włosów jest praktycznie nie do odróżnienia od naturalnej.

Więcej na temat przeszczepu włosów dowiesz się od specjalistów z warszawskiej Kliniki Miracki – zapraszamy do kontaktu: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-ursynow-aleja-ken/

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/

Read Previous

Poszukiwanie profesjonalnych warszawskich mechaników samochodowych w Internecie

Read Next

Wygodne i praktyczne łóżko – jaki model wybrać?