Okna aluminiowe czy PCV – które okna są lepsze?

Estetyka, odporność na korozję i odkształcenia, charakterystyka budynku – oto kilka czynników, jakie należy wziąć pod uwagę, decydując się na zakup okien do domu lub do budynków o innym przeznaczeniu. Okna aluminiowe czy PCV – które z nich będą zdecydowanie lepsze?

PCV na pierwszym miejscu 

Rozważając odpowiedź na pytanie – okna aluminiowe czy PCV – możemy przyznać od razu, że to plastik jest absolutnie numerem jeden. Chyba nic nie jest w stanie pokonać okien plastikowych, które nie dość, że charakteryzują się dobrymi właściwościami, to na dodatek mają bardzo niską cenę. Można otrzymać okna plastikowe, które w swoim wyglądzie doskonale imitują drewno, z czego korzysta naprawdę wiele osób. Ich konserwacja nie zajmuje tak dużo czasu, jak wszyscy na początku myślą. Obecnie standardem są profile plastikowe pięciokomorowe. W niektórych przypadkach otrzymać można okna, gdzie znaleźć można już aż 8 komór.

Okna aluminiowe czy PCV, czyli mix materiałów

Poszukując odpowiedzi na to pytanie, należy uświadomić sobie jedną, ważną rzecz. Tak naprawdę okna aluminiowe to nic innego jak miks materiałów – są to bowiem okna PCV z nakładką aluminiową. Co jednak nie zmienia faktu, że są to okna bardzo stabilne, które można formować w dowolne kształty – również te najbardziej nietypowe. Wielu producentów decyduje się na użycie aluminium po zewnętrznej stronie z tego względu, iż materiał chroni całe okno przed korozją, wydłużając tym samym ich żywotność. Do tego są one chronione przed promieniami słonecznymi. 

 

Read Previous

Fotele rattanowe na balkon – ciesz się latem w pięknej scenerii!

Read Next

Czaprak – co należy o nim wiedzieć?

https://overcomeback.com.pl/chopok-jeden-stok-wiele-mozliwosci/ https://tyxynk.com/przekonaj-sie-jak-moze-on-ulatwic-twoja-prace-w-logistyce/ https://jadalive.org/co-warto-wiedziec-przed-zakupem-okien-pvc/