Piękne kuchnie z zasadami

Piękne kuchnie to miejsca, gdzie mamy na co dzień ułatwione funkcjonowanie. Aby móc mówić o takich miejscach należy pamiętać o pewnych zasadach podczas urządzania całego pomieszczenia.

Piękne kuchnie 

Aby mieć pod ręką piękne kuchnie nie tylko dbajmy o najmodniejsze meble, warte kilka tysięcy złotych. Pamiętajmy także o tym, że w takich pomieszczeniach należy zachować zasadę trójkąta. Na wierzchołkach tej właśnie figury znajdować się musi zlewozmywak, lodówka i kuchenka. Boki trójkąta to drogi, jakie będziemy przemierzać podczas przygotowania posiłków. Aby zachować optymalność funkcjonowania przyjmuje się, że odległości nie powinny być większe niż 210 cm (zlew oraz lodówka i kuchenka) i 270 cm między lodówką a kuchenką. Nie wszędzie da się uwzględnić takie wymiary, ale warto o nich pamiętać.

Piękne kuchnie i podstawowe wymiary

Przyjmuje się, że piękne kuchnie powinny mieć podstawowe wymiary, które można dowolnie zwiększać, ale nie zmniejszać. Wszystko przez to, żeby nie utrudniać sobie codziennego funkcjonowania. Jeżeli chodzi o szerokość to musi być zachowane minimum 180 cm (jeden rząd szafek). W przypadku zabudowy dwurzędowej ta szerokość musi wynosić 240 cm. Im więcej będzie wynosić ta szerokość, tym lepiej. Przy czym należy pamiętać o tym, że nikt nie zamierza podczas jednego gotowania przemierzać wielkiej ilości km, dlatego nie można też zbytnio przesadzać z szerokością. Jeżeli będziemy trzymać się odpowiednich zasad, to na pewno uda nam się stworzyć funkcjonalne pomieszczenie. 

 

Read Previous

Ubezpieczenia dla kierowców i rowerzystów

Read Next

Meble ogrodowe – stół i krzesła ogrodowe rattanowe