Pierwsza sezonowa praca za granicą – o czym należy pamiętać?

Sezon letni to przede wszystkim czas wakacji dla wszystkich uczniów i studentów. Znaczna część z nich decyduje się spożytkować kilkumiesięczną przerwę od nauki, wyjeżdżając do pracy za granicę. I nic w tym dziwnego – przepracowanie kilku tygodni w Niemczech, Norwegii czy Wielkiej Brytanii jest doskonałą okazją do podreperowania budżetu, podszlifowania języka, przeżycia wielkiej przygody i nawiązania wartościowych znajomości. Ty również rozważasz wyjazd za zachodnią granicę w celach zarobkowych? W takim razie sprawdź nasze rady!

Odpowiednie przygotowanie

Wyjazd za granicę do pracy jest niemałym przedsięwzięciem, które trzeba potraktować jak najbardziej poważnie. Zanim kupisz bilet lotniczy i spakujesz walizkę, dokładnie przygotuj się do wyjazdu. Aby nie narazić się na nieprzyjemności i kłopoty oraz uniknąć rozczarowania, warto usiąść przed komputerem i wykonać porządny research.   Dowiedz się jakie zwyczaje panują w kraju, który niebawem odwiedzisz, prześledź prawo pracy, poznaj warunki zatrudnienia i dowiedz się, czy wymagane jest pozwolenie na pracę i dodatkowe dokumenty.

Bez zbędnego ryzyka

Aby mieć pewność, że Twój wyjazd będzie w pełni bezpieczny, podejmuj współpracę tylko ze sprawdzonymi agencjami pośrednictwa pracy lub rzetelnymi firmami. Nie odpowiadaj na ogłoszenia firm prowadzących ukrytą rekrutację, nie podających swoich danych, utrudniających kontakt oraz pobierających  pieniądze, które rzekomo przeznaczone są na pokrycie kosztów podróży czy zakwaterowania.

Praca? Tylko legalnie!

Pamiętaj, że tylko praca na podstawie legalnych umów i odprowadzanie podatków daje Ci bezpieczeństwo. Nie musisz obawiać się o skomplikowane procedury związane z rozliczeniem podatków po powrocie do ojczyzny. Na polskim rynku z powodzeniem działają firmy wyspecjalizowane w międzynarodowym prawie podatkowym. Z pomocą doradców rozliczenie podatku z Niemiec w Polsce, Norwegii, Holandii czy Wielkiej Brytanii nie będzie skomplikowanym i stresującym procesem.

 

 

Read Previous

Materac 100×200 i zaburzenia snu

Read Next

Praktyczne i estetyczne domki kanadyjskie