Praktyczna i piękna łazienka – stwórz domowe SPA!

Nie musimy jeździć do salonów SPA, by móc poddać się rytuałom pielęgnacyjnym. Odpowiednio zaaranżowana, domowa łazienka sprawi, że poczujemy się jak w luksusowym SPA. Kluczem jest odpowiednia aranżacja oraz dobór mebli i dodatków. Od czego zacząć?

Postaw na trwałe i eleganckie meble

Szukając inspiracji na niebanalne urządzenie łazienki, przede wszystkim warto zwrócić na propozycje projektantów mebli. Rozbudowane kolekcje meblowe dedykowane do łazienek z pewnością zaskoczą i pozwolą wykreować oryginalne wnętrze. Meble dedykowane do łazienek tworzone są z odpowiednio zabezpieczonych płyt łazienkowych, które pokrywane są laminatami i lakierami. Meble takie są odporne na działanie wilgoci i pary wodnej, przez co przez długi czas zachowają doskonały wygląd. Kolekcje świetnie wpisują się w konkretne style: loftowy, nowoczesny, klasyczny, prowansalski. Warto też zwrócić na różnorodność elementów. Nowoczesna szafka do łazienki uzupełniona zostanie szafką pod umywalkę, lustrem z półką, regałami czy słupkami. Dzięki dużej różnorodności elementów można wybrać te, które spełnią konkretne potrzeby.

Łazienka w stylistyce loftowej

Jedną z najchętniej wybieranych opcji na zaaranżowanie ciekawej łazienki jest styl loftowy. Charakteryzuje się on pozorną surowością, wykorzystaniem stonowanej palety barw, ale też trwałych, charakterystycznych materiałów, takich jak hartowane szkło, kamień, metal, cegła. Łazienki loftowe zachwycą detalami: poza stylizowanymi meblami, warto wykorzystać w nich również dopasowane do stylu elementy takie jak krany, kurki. Całość uzupełni duże lustro i odpowiednio dobrane lampki. Alternatywą jest styl nowoczesny, w którym wyróżniają się meble o gładkich i lśniących frontach, najczęściej bez uchwytów.

 

 

Read Previous

Oznakowanie autostrad – czy jest konieczne?

Read Next

Podtrzymanie znaków drogowych – nowoczesne rozwiązania stosowane na drogach