Przygotowanie samochodu na okres zimy

Zima w Polsce kojarzy nam się przede wszystkim z porannymi przymrozkami, opadami śniegu oraz oblodzeniem. Wszystkie te czynniki mogą być niezwykle problematyczne dla kierowców, szczególnie jeśli stan ich samochodów budzi jakiekolwiek wątpliwości. Chcąc zapewnić sobie komfort i bezpieczeństwo w czasie zimy warto zadbać o stan techniczny naszego samochodu. Jakie kroki podjąć, aby jazda zimą była bezpieczniejsza?

Zwróć uwagę na stan opon zimowych

Podstawą bezpiecznej jazdy zimą są oczywiście opony – konieczna jest ich wymiana na wersję zimową. Opony zimowe różnią się od letnich rodzajem gumy (jest twardsza), jak również głębokością i rodzajem bieżnika. Jeśli zamierzamy założyć używane wcześniej opony koniecznie przyjrzyjmy się bieżnikowi i sprawdźmy, czy jest on wystarczający. Zazwyczaj Opony zimowe mogą być wykorzystywane przez 4-5 sezonów. Po tym czasie zasadne jest zakupienie nowego kompletu.

Zabezpiecz podwozie przed zimą

Konserwacja podwozia to proces coraz częściej wykonywany w zakładach mechanicznych. Polega on na pokryciu podwozia specjalnymi płynami i lakierami, które mają chronić metalowe elementy przed wilgocią i działaniem soli drogowej. Dzięki konserwacji podwozia możemy ustrzec się rdzy, co znacząco poprawi żywotność i wydłuży bezproblemowe działanie naszego samochodu.

Zadbaj o odpowiednie wyposażenie samochodu

W okresie zimy warto znaleźć miejsce w bagażniku samochodu na niewielką torbę, w której znajdą się niezbędne elementy przydatne w razie awarii. Przede wszystkim włóżmy tam zimowy płyn do spryskiwaczy, ale i płyn do odmrażania szyb – produkty te znajdziemy w sklepie motopiema.pl. Dodatkowo warto mieć pod ręką także rękawice robocze, lewarek, koc termiczny i zestaw zapasowych żarówek dla całego samochodu. Taka torba może okazać się przydatna zarówno nam, jak i osobom, które spotkamy na drodze!

Read Previous

Żelowe paznokcie – zalety

Read Next

Materac 100×200 i zaburzenia snu