Tarasola – piękno i elegancja

Jak sprawić, aby nasz taras stał się miejscem wypoczynkowym w okresie ciepłej wiosny i lata. Możliwości jest wiele – topowi producenci mebli i dodatków outdoorowych proponują nam szerokie kolekcje mebli ogrodowych, które zachwycą nas nie tylko nowoczesnym designem, ale również doskonałymi parametrami technicznymi. Jakie rozwiązania na taras wybrać, by miejsce to zachęcało doskonałym wyglądem?

W poszukiwaniu piękna

Elegancki taras to przede wszystkim miejsce wypoczynku. Wybierając konkretny zestaw wypoczynkowy pamiętajmy o tym, aby był dopasowany do naszych potrzeb. Osoby ceniące relaks w ciszy powinny postawić na klasyczny zestaw złożony ze stolika kawowego oraz wygodnych foteli. Rodziny ceniące posiłki na świeżym powietrzu zdecydowanie powinny wybrać klasyczny duży stół drewniany oraz wygodne krzesła rattanowe.

Ochrona przed słońcem i deszczem

Jak w skuteczny sposób chronić się przed silnym promieniowaniem słonecznym? W czasie upalnych dni w lecie warto wybrać rozwiązanie, które łączy w sobie niezawodność oraz funkcjonalność. Na stronie tarasola.pl znajdziemy nowoczesne konstrukcje, których zadaniem jest zapewnienie nam cienia, ochrona przed promieniowaniem UV, niespodziewanym deszczem. Konstrukcja tarasoli oparta jest na aluminiowych, malowanych proszkowo elementach aluminiowych. Na szczycie takiej konstrukcji znajduje się ruchomy dach. W zależności od danego modelu dach może być wykonany z aluminiowych lameli lub też z tkaniny technicznej pokrytej warstwą poliuretanu. Dachy są sterowane przy pomocy dedykowanego pilota lub też manualnie.

Ciekawym rozwiązaniem są elementy dodatkowe dla tarasoli – często stosowane są panele boczne, których zadaniem jest ochrona przed silnymi podmuchami wiatru. Wiele osób decyduje się też na promienniki ciepła, które pozwalają komfortowo spędzać czas na zewnątrz również w czasie chłodniejszych wieczorów.

 

Read Previous

Ubezpiecz się przed wyjazdem na wakacje

Read Next

Separacja – co należy o niej wiedzieć?