Tworzymy w 3D

Umiejętności posługiwania się najróżniejszymi programami komputerowymi pozwalają na otrzymanie naprawdę dobrej pracy. W szczególności takich, gdzie będzie można tworzyć grafiki trójwymiarowe – statyczne i animacje. Jeżeli ktoś się tylko czuje na siłach, to powinien zapoznać się z takimi programami na komputer/laptopa.

Kurs Blender i jego możliwości

Blender to jeden z najpopularniejszych programów, który użytkowany jest przez wiele osób. Do 2002 udostępniany był tylko za darmo do użytku prywatnego. Obecnie zmieniło się to i nawet różne podmioty gospodarcze mogą wykorzystywać jego możliwości, dzięki czemu mogą pozwolić sobie na tworzenie obrazów 3D. Warto zapisać się na kurs Blender, dzięki czemu uda nam się poznać ten program od podstaw. Aczkolwiek po ściągnięciu za darmo takiego kursu możemy w pierwszej chwili przerazić się interfejsem użytkownika. Praca z myszką i klawiaturą w jednym czasie może wydawać się przerażającą. Jednak pamiętajmy, że wszystko jest kwestią w pracy i na pewno uda nam się tą umiejętność opanować.

Jakie możliwości daje Blender?

Zanim jednak wykorzystamy taki kurs możemy zapoznać się z możliwościami, jakie daje nam ten program. Dzięki temu będziemy pewni, że wybraliśmy mądrze coś, co naprawdę nas interesuje. A więc do najważniejszych zalet Blendera zaliczyć można: manipulowanie obiektami 3D, edytor NLA – nieliniową animacje, szeroki zakres tworzenia różnego rodzaju obiektów, które można w dowolnej chwili modelować, rzeźbienie siatki, tworzenie animacji na szkielecie z wykorzystaniem prostej, itd. 

Read Previous

Możliwość wykonania dużej ilości zdjęć

Read Next

Wesele pod namiotem – warto?