Ubezpieczenia dla kierowców i rowerzystów

Ubezpieczenie OC, obowiązkowe dla posiadaczy pojazdów mechanicznych, jest coraz częściej wykupowane również przez… rowerzystów. Skąd tak duże zainteresowanie produktem tego typu? Czy kierowcy oraz rowerzyści mogą skorzystać z innych form ubezpieczenia?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

Ubezpieczenie OC w przypadku kierowców samochodów obejmuje wszelkie szkody wyrządzone z ich winy. W praktyce może to oznaczać, że OC pokryje uszkodzenia samochodu, ale również koszty leczenia w przypadku urazu. Ubezpieczenia rowerowe OC działają na podobnej zasadzie – OC pokrywa szkody wyrządzone przez rowerzystę: uszkodzenia lakieru samochodu, ale również szkody w odzieży przechodniów. Ubezpieczenie OC dla rowerzystów cieszy się coraz większym zainteresowaniem – wynika to nie tylko z rosnącej ilości rowerów na polskich drogach i w miastach, ale również z faktu, że rowerzyści są świadomi zagrożeń, nie tylko tych, na drogach nieutwardzonych – mówią specjaliści z marki beesafe.pl.

Ciekawą opcją są również rozszerzone ubezpieczenia, które obejmują również możliwość zabezpieczenia naszego mienia, w tym wypadku: roweru. Takie ubezpieczenie pozwoli nam na odzyskanie środków w przypadku kradzieży naszego roweru.

Ubezpieczenie NWW dla rowerzystów

Chcąc zachować pełen komfort jazdy w mieście i poza nim warto również pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu NWW – takie ubezpieczenie pozwoli nam na pokrycie kosztów leczenia w przypadku wypadku rowerowego. Wysokość NWW wybieramy sami i na ten podstawie obliczana jest wysokość obowiązującej składki. NWW obejmuje również proces rehabilitacji, wizyty domowe lekarza czy pielęgniarki. Takie rozwiązanie to świetna opcja, szczególnie dla aktywnych rowerzystów, którzy kilka razy w tygodniu wybierają się na treningi.

 

 

Read Previous

Jaki narożnik tarasowy wybrać?

Read Next

Piękne kuchnie z zasadami

https://alexanderncsenate.com/jak-sie-przygotowac-do-brazowej-odznaki-jezdzieckiej/ https://bombardirovka.com/okna-drewniane-czy-znasz-ich-atuty/ http://za10froszy.pl/kosz-ogrodowy-kokon-niebanalny-mebel-do-strefy-relaksu/