W poszukiwaniu atrakcji na zachodniej ścianie Polski

Chcąc zaplanować niezapomniany urlop w Polsce warto ominąć utarte szlaki i bardzo popularne miejsca, takie jak polskie wybrzeże czy Tatry i wybrać miejsce mniej oczywiste i mniej zatłoczone. Doskonałym przykładem jest tu ściana zachodnia kraju. Odkrywając tajemnice województwa lubuskiego będziemy zaskoczeni, jak wyjątkowy jest to region!

Zielona Góra – miejsce wyjątkowe

Szukając idealnej bazy wypadowej warto zwrócić uwagę na Zieloną Górę – miejsce to zaskoczy nas wspaniałą architekturą, doskonałą bazą noclegową i restauracyjną. To, co z pewnością zwróci naszą uwagę, to figurki Bachusa – boga wina i zabawy. Figurki te, ustawione w różnych punktach starego miasta, nawiązują do tradycji Zielonej Góry jako miasta winiarskiego. Warto przybyć tutaj w okresie winobrania i dowiedzieć się w jaki sposób powstaje nasze polskie wino. Zielona Góra to doskonałe miejsce wypadowe na wycieczki krajoznawcze – przekonują nas pracownicy biura turystycznego lubuskielove.pl. Jak spędzić w tych okolicach czas aktywnie?

Lubuskie kajakiem i na rowerze!

Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu to doskonała opcja dla osób w różnym wieku. Lubuskie możemy zwiedzać przede wszystkim rowerem. Gęsta sieć ścieżek rowerowych sprawia, że możliwe jest przemieszczanie się z miejsca na miejsce i poznawanie okolicy z wysokości dwóch kółek. Druga ciekawa opcja to kajaki – na zachodzie Polski warto wybrać się na spływ po Paklicy czy Nysie Łużyckiej. Spływy kajakowe to aktywność dla każdego: zarówno dla dzieci, jak i osób starszych. Spokojna rzeka pozwoli nam obejrzeć z nowej, nieznanej perspektywy najpiękniejsze zakrętki tego regionu. Osoby ceniące nowe formy rozrywki zachęca się również do skorzystania z oferty… okolicznych pól golfowych! Możliwości jest zdecydowanie więcej – warto więc wybrać się w te okolice.

 

Read Previous

Wanna prostokątna, narożna, a może wolnostojąca – co wybrać?

Read Next

Meble kuchenne w stylu angielskim