W poszukiwaniu wygodnego materaca do spania

Jakość naszego snu zależy od wielu czynników, z których materac jest jednym z kluczowych. Szukając nowego materaca do sypialni warto poświecić nieco czasu na rozeznanie się, co jest dostępne na rynku oraz jakimi technologiami mogą zaskoczyć nas producenci. Jakie materace są dzisiaj najchętniej kupowane? Które materace zapewnią nam zdrowy i spokojny sen?

Skąd biorą się problemy ze snem?

Niewyspanie, poczucie rozbicia po wstaniu z łóżka oraz złe samopoczucie to często wynik spania na źle dobranym lub wysłużonym materacu – mówią specjaliści. Zbyt twardy materac może powodować nieprawidłowe ułożenie kręgosłupa, za miękki – brak podparcia dla naturalnych krzywizn ciała. Warto pamiętać, że materac powinniśmy dobierać przede wszystkim przez wzgląd na swoją wagę. W przypadku osób ważących do 70 kg odpowiednie będą materace o oznaczeniu H1 lub H2, osoby cięższe powinny wybierać materace o wartości H3, dla osób o wadze powyżej 110 kg powinny kupować materace o wartości H4.

Warto pamiętać, że wnętrze materaców wypełnione jest różnorodnymi piankami i strukturami – mówią pracownicy sklepu notodo.pl, oferującego szeroki wybór materacy. Najpopularniejszą i najchętniej stosowaną jako podstawową jest pianka materacowa o wysokiej odporności na uszkodzenia czy odkształcenia. Dużym zainteresowaniem cieszą się materace z warstwą włókna kokosowego – włókno nie tylko usztywnia materac, ale również pochłania wilgoć, co przekłada się na większą higienę snu.

O czym pamiętać kupując materac?

Kupując materac zwracajmy uwagę nie tylko na jego wypełnienie oraz twardość, ale również na pokrowiec. Zazwyczaj pokrowce tworzy się dzisiaj z tkanin bawełnianych z dodatkiem nici syntetycznych – są one nie tylko przyjemne w dotyku, ale również pozwalają na wentylowanie naszej skóry.

 

 

 

Read Previous

Meble ogrodowe – stół i krzesła ogrodowe rattanowe

Read Next

Szare kuchnie na różne sposoby