Wanna prostokątna, narożna, a może wolnostojąca – co wybrać?

Na rynku dostępne są dziś bardzo różne rodzaje wanien – zarówno tradycyjne wanny prostokątne, jak i narożne, a nawet wanny wolnostojące. Są one wykonywane również z bardzo różnych materiałów, od najtańszego akrylu, do zdecydowanie droższych – drewna, szkła i ceramiki. Co wybrać? Jakie zalety mają poszczególne typy?

Wanna prostokątna – klasyka i oszczędność miejsca

Wanny prostokątne to przede wszystkim rozwiązanie, które pozwala na maksymalną oszczędność miejsca w łazience. To bardzo ważne, zwłaszcza w przypadku, jeżeli nie dysponujemy dużym mieszkaniem, a nasza łazienka również nie należy do największych. Tego rodzaju wanna najczęściej przylega do ściany, lub jednego z kątów pomieszczenia, pozostawiając więcej wolnej przestrzeni na środku.

Wanny tego rodzaju nie muszą być jednak najmniej wygodne. Wprost przeciwnie – zdecydowanie się na wannę prostokątną pozwala często na umieszczenie w naszej łazience tego sprzętu w dość dużym rozmiarze. Wanny tego typu mogą być wykonane z dowolnego materiału, ale najczęściej używane są wanny akrylowe i emaliowane.

Wanna narożna – odrobina luksusu w łazience

Wanna narożna to rozwiązanie, które poleca się przede wszystkim w łazienkach nieco większych. Wanny takie bywają dość pojemne, ale całość takiej konstrukcji zajmuje dość sporo miejsca. Warto o tym pamiętać przed podjęciem decyzji o zakupie, ponieważ zbyt mała wanna narożna może okazać się mniej wygodna od tradycyjnej wanny prostokątnej.

Wanny narożne mają jednak bardzo duże zalety innego rodzaju. Ich kształt sprawia, że mają one bardzo dużo miejsca na brzegach, gdzie wygodnie można ustawić kosmetyki, czy cokolwiek innego, co potrzebne jest nam do kąpieli. Wanny takie mogą być również łatwo wyposażone w dodatkowe elementy uprzyjemniające spędzany w nich czas.

Wanna wolnostojąca – styl i elegancja

Zdecydowanie największe wrażenie robi wanna wolnostojąca. Jednak tego rodzaju wanny potrzebują najwięcej przestrzeni i nie są polecane w łazienkach zbyt małych. Wanny tego rodzaju mają często charakter dość ozdobny, a więc potrzebują być odpowiednio wyeksponowane.

Do produkcji wanien wolnostojących używa się bardzo różnych materiałów. Najbardziej popularne są klasyczne wanny emaliowane. Ogromne wrażenie robi wanna szklana, bądź wykonana z transparentnego materiału syntetycznego. Bardzo estetyczne, choć niezwykle drogie są wanny drewniane (odpowiednie przygotowanie drewna to długi i kosztowny proces).

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://1lazienka.pl/category/wanny-prostokatne.

Read Previous

Dlaczego warto kupować wyposażenie wnętrz w sklepach online?

Read Next

W poszukiwaniu atrakcji na zachodniej ścianie Polski

https://magicflvacation.com/stworz-przytulna-i-komfortowa-sypialnie/ https://rattanmeble.com.pl/najpopularniejsze-rasy-koni-ktore-powinienes-znac/ https://4sch.pl/brc-dla-branzy-spozywczej/