WordPress – platforma dla każdego

Wydawać by się mogło, że założenie swojej strony internetowej czy bloga wiąże się z koniecznością wgłębienia się w tajniki programowania. Tymczasem okazuje się, że prowadzenie efektywnych działań w sieci nie musi być wcale skomplikowane i nie jest zarezerwowane tylko dla nielicznych. Dzięki nowoczesnej platformie WordPress każda osoba może stworzyć efektowną i funkcjonalną wizytówkę swojej firmy, portfolio czy bloga w sieci.

WordPress – krótka definicja

Popularny na całym świecie WordPress jest napisanym w języku PHP systemem CMS (Content Management System), czyli systemem zarządzania treścią. Początkowo dedykowany blogerom, dzisiaj jest potężną, wielozadaniową platformą umożliwiającą budowanie stron internetowych. Co ważne, użytkowanie WordPressa jest bezpłatne.

Zalety WordPress

Jakie zalety niesie ze sobą hosting WordPress dla laików pragnących stworzyć stronę www? Do najbardziej istotnych walorów systemu CMS zaliczyć możemy jego prostą budowę i łatwość obsługi. Panel administracyjny jest skonstruowany w przejrzysty sposób, więc z jego obsługą bez problemu poradzi sobie każda osoba, nawet laik. Użytkownicy WordPressa mają do dyspozycji ogrom ciekawych szat graficznych pozwalających dopasować wygląd witryny do jej treści. Liczne wtyczki dają możliwość rozbudowywania strony o przydatne funkcje (w tak zwanym „repozytorium” znajduje się kilka tysięcy darmowych dodatków).

System dostępny jest w języku polskim, co znacząco ułatwia jego obsługę. Na forach czy w materiałach udostępnianych na platformie YouTube znaleźć można praktyczne wskazówki pozwalające na ciekawe rozbudowywanie swojej strony. Co ważne, WordPress jest niezwykle przyjazny pozycjonowaniu.

Read Previous

Eko – moda i papierowe opakowania

Read Next

Ubezpieczenia turystyczne podczas wyjazdów zagranicznych

https://www.gama-sklep.com.pl/a/393-kaszmirowa-kuchnia https://sseinc.org/pierwsza-wizyta-u-kardiologa-co-warto-wiedziec/ https://4sch.pl/brc-dla-branzy-spozywczej/