Wybierz tanie domy parterowe pod klucz

Nowoczesny dom drewniany to doskonała alternatywa dla klasycznych domów murowanych czy też niezwykle dzisiaj drogich mieszkań w dużych czy średnich miastach. Osoby pragnące wybudować własny dom coraz częściej decydują się na tę technologię. Kusi przede wszystkim niska cena, ale również możliwość zbudowania domu w bardzo krótkim czasie. Jak to możliwe?

Moda na domy w konstrukcji szkieletowej

Domy drewniane w konstrukcji szkieletowej widzimy dzisiaj coraz częściej – warto jednak wiedzieć, że nie jest to nowe rozwiązanie: takie bryły pojawiały się w Polsce już pod koniec XX wieku, w latach 90. Dzisiaj nie musimy szukać wykonawców – liczne firmy zaoferują nam tanie domy parterowe pod klucz, które z pewnością spełnią nasze oczekiwania.

Jaki model domu wybrać? Możliwości jest sporo – wybierając wykonawcę z pewnością zaprezentuje on nam rozbudowany katalog domów parterowych, domów z możliwością zabudowania poddasza, domów piętrowych z tarasami oraz domów z garażami. Możliwości jest wiele, dodatkowo warto pamiętać, że istnieje szansa na niewielkie zmiany w bryle na etapie wybierania projektu. Kolejnym krokiem jest wybór materiałów oraz elementów konstrukcyjnych – tu również warto poradzić się specjalistów i poznać najnowsze technologie. Konieczne jest zaznajomienie się z materiałami wypełnieniowym ścian – będą one odpowiedzialne za zapewnienie komfortu termicznego.

Czy kupno domu drewnianego to dobra inwestycja?

Zdecydowanie tak. Jednym z głównych argumentów za domami w konstrukcji szkieletowej jest ich cena. Szacuje się, że jest ona o ok. 35% niższa niż w przypadku klasycznych domów murowanych. Ważne są także terminy oddania gotowego domu. W stanie surowym będzie on do oddania po ok. 2 miesiącach, w stanie deweloperskim – po 4 miesiącach.

Read Previous

Kriolipoliza – czy to działa?

Read Next

Garnek kuchenny – wybieramy idealne produkty do naszej kuchni