Zaprojektuj wymarzony taras z pergolą

Piękny taras z pergolą to miejsce, gdzie znajdziemy spokój, ciszę i przestrzeń do tego, aby odpocząć od codziennych trosk. Zaprojektowanie takiego tarasu nie jest dzisiaj wielkim wyzwaniem i nie potrzebujemy pomocy doświadczonych architektów. Taras z pergolą pozwoli nam lepiej korzystać z pięknych letnich dni, stanie się też ulubionym miejscem wypoczynkowym naszych bliskich. Jak zaaranżować taras z pergolą?

Taras z pergolą – znajdź ciekawe inspiracje

Pierwszym krokiem do zaaranżowania miejsca jakim jest taras z pergolą jest znalezienie mebli ogrodowych dopasowanych do naszych potrzeb. W sklepach producentów mebli ogrodowych znajdziemy tysiące interesujących produktów wykonanych z różnych materiałów. Wśród najczęściej wybieranych wymienia się meble technorattanowe, których stelaże oparto na aluminiowych elementach, a wierzch pokrywa syntetyczna plecionka. Dużym zainteresowaniem cieszą się także meble modułowe – komplety składają się w kilku elementów, które można łączyć ze sobą, tworząc wygodne sofy narożne. Taras z pergolą powinien być uzupełniony o meble trwałe i odporne na zmienne warunki atmosferyczne.

Taras z pergolą: zalety tego rozwiązania!

Decydując się na taras z pergolą przede wszystkim stawiamy na własną wygodę. Pergole ogrodowe to rozwiązania, które pozwalają na cieszenie się latem w jeszcze większym stopniu. Pergole to konstrukcje, które stawiamy na tarasie lub w ogrodzie i których zadaniem jest zapewnienie nam cienia w czasie upalnych dni. Dachy pergoli mogą być wykonane z tkanin technicznych, jak i aluminiowych listew. Dachy są ruchome – użytkownik sam decyduje o tym, w jakiej pozycji mają się one znajdować. Dachy w pozycji zamkniętej całkowicie chronią przed promieniowaniem UV – nie nagrzewają się one, przez co w ich cieniu panuje przyjemny chłód.

Read Previous

Ubezpieczenia turystyczne podczas wyjazdów zagranicznych

Read Next

Narożnik technorattanowy – ciekawe rozwiązania w ogrodzie