Żelowe paznokcie – zalety

Metoda żelowa zdobienia paznokci ostatnio cieszy się coraz większą popularnością z uwagi na naprawdę wyjątkowe zalety, których nie posiadają inne metody wykonywania manicure. Jak dokładniej prezentują się takie zalety? Najważniejsze z nich zostaną wymienione i opisane poniżej…

1) wytrzymałość

Przede wszystkim warto powiedzieć o tym, że za pomocą żelu można nadać paznokciom naprawdę piękny kształt i barwę przez długi czas. Generalnie żel utrzymuje się spokojnie na płytce paznokcia albo na tipsie przez okres kilku tygodni. Jak ten wynik prezentuje się w stosunku do pozostałych metod zdobienia paznokci?

Otóż w metodzie hybrydowej czas utrzymywania się manicure jest nieco krótszy. Zasadniczo bowiem taki manicure wygląda ładnie przez pierwsze dwa tygodnie, maksymalnie zaś do trzech. Z kolei akryl prezentuje się pięknie porównywalnie długo, jednak w jego przypadku efekt jest zdecydowanie mniej naturalny, a ponadto zdejmowanie akrylu wymaga użycia frezarki do paznokci i może znacznie je osłabić.

2) możliwość nadania płytce paznokcia odpowiedniego kształtu

Warto jeszcze dodać, że za pomocą metody żelowej zdobienia paznokci można nadać im naprawdę ładny kształt. Zasadniczo nawet ta metoda dedykowana jest do paznokci połamanych, bardzo słabych, zniszczonych.

Tutaj bowiem możliwe jest modelowanie płytki paznokcia przy pomocy szablonu albo też tipsów. Generalnie pierwsza metoda jest naprawdę już bardzo naturalna i w zasadzie taki paznokieć nie będzie do odróżnienia od tego, który jest naturalnie długi.

3) łatwość aplikacji i barwy

Na koniec trzeba jeszcze wspomnieć o jednej zalecie, a mianowicie o tym, że metoda żelowa zdobienia paznokci jest naprawdę bardzo łatwa w aplikacji. Generalnie wykonuje się ją nieco podobnie do metody hybrydowej, jednak tam oczywiście w grę wchodzą lakiery hybrydowe nie zaś żele. Standardowo jednak trzy rodzaje żeli utwardzane są kolejno w lampie UV, przy czym do drugiego utwardzania można płytkę modelować i nadawać jej kształt. Jest to zatem manicure tak prosty do wykonania jak hybryda, jednak posiadający jeszcze większą wytrzymałość i odporność.

Generalnie jeszcze warto wspomnieć o możliwościach aranżacji takiego paznokcia wykonanego metodą żelową. Przede wszystkim, jak już zostało to wcześniej wspomniane, taki manicure charakteryzuje się tym, że jest naprawdę bardzo naturalny w wyglądzie. Ponadto istnieje wiele barw, jakie można zastosować,a każda będzie wyglądała w zasadzie tak jak zwykły lakier położony na zwykły, zupełnie nie przedłużony paznokieć.

Read Previous

Konstrukcje żelbetowe – zastosowanie, projektowanie, zalety

Read Next

Przygotowanie samochodu na okres zimy