Zwrot podatku z Niemiec – czy i Polak może się o niego ubiegać?

Legalna praca za granicą, np. w Niemczech, często wiąże się z możliwością osiągnięcia wysokich zarobków. Skoro jest taka okazja, to warto z niej skorzystać. Wielu Polaków korzysta z takiej możliwości. Przy czym muszą oni wiedzieć, że mogą oni także w takich wypadkach, ubiegać się o zwrot podatku z Niemiec.

Jak rozliczyć dochód?

Aby móc otrzymać zwrot podatku z Niemiec, należy po prostu rozliczyć swój PIT. Prawda, że temat znany jest każdej osobie. W szczególności osobom dorosłym w Polsce. Przy czym, o ile zawsze wszyscy swoje kroki kierują w stronę polskich urzędów skarbowych, tak w tym przypadku należy zwrócić się do niemieckich odpowiedników. Trudno? Łatwo. W szczególności, jeżeli dokonanie wszystkich formalności powierzy się księgowym. Polska jest krajem, gdzie znaleźć można wielu księgowych, zapewniających możliwość rozliczenia zarobków niemieckich. Skoro pomoc jest oferowana, to jak najbardziej należy ją wykorzystać.

Kto może liczyć na zwrot podatku z Niemiec?

Jakie są wymagania stawiane wobec osób chcących uzyskać taki zwrot (często w dużej kwocie). Przede wszystkim – legalna praca. Tak, wielu rodaków pracuje, ale na “czarno”. W takich sytuacjach człowiek nie jest w stanie osiągnąć nic. Drugie kryterium – komplet odpowiednich dokumentów, jakie trzeba złożyć w niemieckim urzędzie skarbowym. Nic się samodzielnie nie zadzieje, jeżeli plik dokumentów nie zostanie złożony w odpowiednio do tego przewidzianym czasie. Trzecie kryterium – niemiecka karta podatkowa jaka zostanie wystawiona przez pracodawcę. 

 

Read Previous

Jak konstruowane są patelnie ceramiczne?

Read Next

Jak zmienić codzienne posiłki na wspaniałe dania?